Home / تور / کلیسای گیریون همراه با تاریخچه و مناظر عالی
تور هند

کلیسای گیریون همراه با تاریخچه و مناظر عالی

  سنت گیریون یک کلیسای کاتولیک رومی در شهر کلن آلمان است که در ۲۵ ژوئن ۱۹۲۰ بعنوان یک قصر سلطنتی کوچک تعیین شده است. شاید این کلیسا در میان هر ۱۲ کلیسای رومی شهر کلن، بیش از همه منحصر به فرد باشد. از قرن ۱۱ تا ۱۳ این کلیسا دارای یک سالن ۱۰ ضلعی شکل و یک گنبد بزرگ در راس بوده است. در داخل آن نقاشی ها و موزاییک های بیشماری از قرون وسطی موجود می باشد و یک یادگار باستانی جالب توجه است. این کلیسا در مقایسه با بقیه خسارات کمتری در جنگ جهانی دوم دید و بعد از آن بازسازی شد.

 
سنت گیریون
سنت گیریون

تاریخچه کلیسای سنت گیریون

   سنت گیریون یکی از سربازان رومی در مصر بوده است که در قرن سوم به دلیل اعتقادی که داشته در این مکان سر بریده شده است. داستان او نیز همانند افسانه سنت اورسولا (Ursula) در طول قرون مختلف گفته می شود. او در آن زمان به همراه گروه زیادی از شهیدان بوده است. سنت گیریون برای اولین بار در سال ۳۸۰ میلادی در خارج از شهر، در همان مکان قبر شهدا، ساخته شد که دارای یک شکل بیضوی است و هنوز نیز باقی مانده است. اکثرا بر این باور هستند که طرح این کلیسا مانند Minerva Medica  (الهه پزشکی) در رم بوده است.

   اکثریت ساختمان سنت گیریون در دوره رومی ساخته شده است که از سال ۱۰۶۷ شروع می شود. سطح دوم و گنبد سالن ده ضلعی در سال ۱۲۲۷ تکمیل شد. سنت گیریون در سال ۱۹۲۰ توسط پاپ به قصر سلطنتی کوچکی ارتقا یافت. این کلیسا در جنگ جهانی دوم آسیب دید اما به نسبت بقیه از همه کمتر بود به طوری که فقط یک دیوار ده ضلعی از آن خراب شد. مانند دیگر کلیساهای رومی شهر کلن، سنت گیریون با شیوه بسیار زیبایی بازسازی شده است.

سنت گیریون
سنت گیریون

چشم انداز

   عجیب ترین کلیسای سبک رومی در شهر کلن، کلیسای سنت گیریون است که از یک کلیسای کوچک رومی قدیم با یک گنبد ۱۰ طرفه با طاق شیاردار ظریف به یک مجتمع عظیم مبدل شده است. این کلیسا امروزه با یک مجموعه معماری خیره کننده مملو از گنجینه ها، پنجره های شیشه ای زیبای رنگ آمیزی شده و سقف گنبدی قرمز و طلایی، معرفی می شود.

سنت گیریون
سنت گیریون

مناظر دیدنی سنت گیریون

   ظاهر بیرونی شرق کلیسا گیریون که به طرف یک خیابان شلوغ و یک پارک کوچک است، دارای دو برج شرقی مربعی و یک محراب است. منظره مجسمه بزرگ سر سنت گیریون (سرباز رومی) که در کنار کلیسا در پارک قرار دارد را از دست ندهید. این طرح در سال ۲۰۰۲ توسط اسکندر یدیلر (Iskender Yediler) تراشیده شده است، او همچنین مجسمه های دو سرباز رومی که در مونستر (Münster) واقع در بن (Bonn) شهید شده بودند را حکاکی کرده است.

   انتهای غربی که زمانی با ساختمان های مدرنی مواجه شد، به طرف یک میدان عمومی است که اکتشافات باستانی در آنجا کشف شده است. در امتداد زمین غرب کلیسا اکتشافات باستانی قرار دارند. ورودی سنت گیریون از جانب درب شمالی ایوان غربی مستطیلی است. این ایوان نیز شامل دو کلیسای جانبی است. ایوان بزرگتر که در سمت راست واقع شده است، در سال ۱۸۹۷ تاریخ گذاری شده است. این ایوان روی یک مجسمه سازی پیتا (بر اساس یکی از آنها توسط مایکل آنجلو در سنت پیتر) متمرکز شده است و دارای یک گنبد محرابی نقاشی شده با یک صلیب و انگور است (به یاد کلیساهای موزائیکی راوانا) .

   درست در خارج از سنت گیریون یک گروه مجسمه سازی تدفین مسیح از اوایل دهه ۱۵۰۰ وجود دارد. بالای ورودی کلیسای اصلی که احتمالا متعلق به قرن ۱۳ است، یک نقاشی دیواری مسیح از سنت هلن و سنت ژریون وجود دارد. کتیبه زیر آن متعلق به قرن هفدهم است که به شهیدان پریون و گریگور موروس با همراهان آنها اشاره می کند.

   ایوان به طرف سالن ده ضلعی هدایت می شود که دیوارهای آن با کلیساهای کوچک تابنده آراسته می شوند. این ایوان با یک گنبد گیرای به رنگ قرمز ، در راس واقع شده است که با گنبدهای بزرگ حاجیا صوفیا (Hagia Sophia) واقع در ترکیه و Duomo در فلورانس مقایسه می شود. ارتفاع آن ۳۴٫۵۵ متر بالای سطح و نوک آن ۲۱ متر و عرض آن ۱۶٫۹ متر اندازه گیری می شود.

 
سنت گیریون
سنت گیریون

کتیبه لاتین نصب شده روی دیوار کلیسا

   در طاقچه شمالی ورودی، بخشی از یک ستون گرانیتی باستانی وجود دارد که با Blutsaüle (ستون خون) شناخته می شود. کتیبه لاتین بالای دیوار نشان دهنده خون یک شهید است (بدون شک سنت ژریون) که بر روی آن ریخته شده بود و حال تبدیل به یک اثر مقدس شده است.

   کتیبه به طور وسیعی چنین ترجمه می شود: «ایمان قبل از زمان این خون را در اینجا ریخت. اگر من با گناه به طرف آن بیایم ، برایش مجازات می شوم.» منابع ادبی در اوایل قرون وسطی یک ناحیه نزدیک ورودی را به عنوان ناحیه ای با خواص معجزه آسا ذکر می کنند که به این ستون اشاره دارند.

   تعمیدگاه از طرف جنوب ده ضلعی وارد شده که دارای نقاشی هایی از سنت ها (اولیا و بزرگان) قرن سیزدهم است.  صدر کلیسا یک سطح کلی بالاتر از سالن است که متاسفانه به طور نرمال برای بازدیدکنندگان در دسترس نیست. گنبد محرابی با یک نقاشی رومی مسیح در کنار علائم انجیل نویسی مارک و لوقا، تزیین شده اند. طاقچه های زیرین حاوی نقاشی هایی از سنت ها می باشند. قطعات دیگر نقاشی های قرون وسطایی در چارچوب هایی روی دیوار جنوبی صدر کلیسا، طراحی شده اند.

نوشته کلیسای گیریون همراه با تاریخچه و مناظر عالی اولین بار در آژانس مسافرتی دلتابان. پدیدار شد.

[

تور هند

About seobartar

Check Also

جاذبه های پنهان شهر کیف را کشف کنید

 شهر کیف جاذبه‌های مشهور بی‌شماری دارد اما اگر بخواهید روح و جوهره‌‌ی اصیل این شهر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت © Copyright %year%, All Rights Reserved