Home / اخبار / کاهش درآمد فرودگاه امام خمینی پس از کرونا
قیمت تور استانبول

کاهش درآمد فرودگاه امام خمینی پس از کرونا

فرودگاه امام خمینی پس از شیوع کرونا کاهش درآمدی بی سابقه را تجربه می‌کند

به گفته رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل فرودگاه امام خمینی تهران محمد مهدی کربلایی، در پی شیوع ویروس کرونا، تعداد پروازها و مسافران فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران تا پایان سال ۹۸ به ترتیب ۷۰% و ۷۷% کاهش داشته است، که این امر منجر به کاهش ۶۰ درصدی درآمد این فرودگاه در مقایسه با سال قبل شده است.

فرودگاه امام خمینی تهران ۵۰۰۰ پرسنل دارد، که ۳۰۰۰ نفر از آن‌ها مشغول ارائه خدمات فرودگاهی در محدوده شهر فرودگاهی امام خمینی هستند.

کربلایی همچنین عنوان کرد که اگرچه با ادامه روند فعلی ۳۰۰۰ نفر از پرسنل این شرکت ممکن است شغل‌های خود را از دست بدهند، اجاره دو ماه اخیر مستاجران تجاری شرکت بخشیده شده است.

آخرین گزارشات شرکت هواپیمایی ایران حاکی از آن است که، فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران در ۱۱ ماه سال ۹۸، در مجموع ۴۰٫۱۹۷ فراز و فرود به این فرودگاه را به ثبت رسانده است. همچنین در طی سال ۹۸ بیش از ۶٫۴۹ میلیون نفر مسافر و ۱۲۹٫۷۱۰ تن بار را ترابری کرده است.

فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران در طی ۱۱ ماه از سال ۹۸ پس از فرودگاه مهرآباد تهران و فرودگاه بین المللی مشهد شلوغ‌ترین فرودگاه ایران بوده است.

میزان پروازهای داخلی و خارجی ایران

پروازهای داخلی ایران در سال ۹۸ در مجموع ۲۹۱٫۲۰۹ پرواز ثبت شده است که این مقدار در مقایسه سال قبل آن با کاهش ۲ درصدی همراه بوده است. همچنین بیش از ۳۴٫۲۱ میلیون مسافر و ۲۳۵٫۰۰۴ تن بار در پروازهای داخلی ترابری شده است که این مقدار نسبت به سال قبل ۱% افزایش داشته است.

همچنین مجموع پروازهای بین المللی فرودگاه امام خمینی تهران با ۵۸٫۷۴۴ فراز و فرود ثبت شده است که این مقدار نسبت به سال قبل با افزایش ۸ درصدی همراه بوده است. فرودگاه امام خمینی با ترابری ۸٫۹۵ میلیون مسافر و بیش از ۱۷۸٫۲۰۹ تن بار در پروازهای بین المللی به ترتیب کاهش ۵ و ۳ درصدی را نسبت به سال قبل تجربه کرده است.

از ماه بهمن به بعد مجموع پروازهای فرودگاه امام خمینی تهران ۲۹٫۴۲۹ بوده است که کاهشی ۲ درصدی را به همراه داشته است.

همچنین فرودگاه امام خمینی تهران در ماه اسفند با ترابری بیش از ۳٫۵ میلیون مسافر و ۳۱٫۰۱۸ تن بار به ترتیب کاهشی ۵ و ۱۵ درصدی را تجربه کرده است.

ویروس کرونا عامل این کاهش دراماتیک در ترافیک فرودگاه امام خمینی تهران بوده است و ادامه‌ی روند محدودیت‌های حاصل شده در پروازها، شرایط موجود را پیچیده‌تر خواهد کرد.

نوشته کاهش درآمد فرودگاه امام خمینی پس از کرونا اولین بار در سفر و گردشگری. پدیدار شد.

تور ارزان استانبول

About seobartar

Check Also

شروع مجدد پروازهای داخلی ترکیه

شروع مجدد پروازهای داخلی ترکیه از اول ژوئن ۲۰۲۰ پروازهای داخلی ترکیه روز گذشته ۱ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *