Home / blog / موزه ریتبرگ زوریخ
تور هند

موزه ریتبرگ زوریخ

ایران مرکز ۴ خرداد, ۱۳۹۸ blog

موزه ریتبرگ در ویلایی نئوکلاسیک واقع شده که در سال ۱۸۵۷ ساخته شده است. این ویلا برای مدت‌های مدیدی محلی برای ملاقات روشنفکران زوریخی بود.این ویلا در سال ۱۸۵۷ برای یک کارخانه‌دار آلمانی ساخته شد و به پاتوق روشنفکران زوریخ بدل گشت.

این موزه، تنها موزه‌ی سوئیس است که به هنر غیر اروپایی اختصاص دارد. آثاری از مجسمه‌سازی هندی، تندیس‌های برنزی و تصاویری از معبدهای تبتی، تزیینات حکاکی شده‌ی چینی، تندیس‌های بودا و آثار سنگی و سرامیکی آسیایی چند نمونه از آثاری است که در این موزه به نمایش درآمده است. از نواحی مختلف دنیا حتی آمریکای شمالی هم آثاری در این موزه نگهداری می‌شود. این ویلا در پارک زیبای Rieter قرار دارد. پارکی که به سبک انگلیسی طراحی شده و مسیرهای پیاده‌روی زیبایی دارد.

ویلایی به سبک نئوکلاسیک که با اقتباس از ویلا آلبانیِ رم ساخته شده است (در واقع کپیِ موبه‌موی آن است) امروزه کلکسیون جالبی از بارُن ادوارد از اهالی «هایت» را در خود جای داده است.

این تنها موزه‌ی هنر غیراروپایی در سوئیس است و در آن مجموعه‌هایی نظیر مجسمه‌سازی هند، تصاویر و آثار برنز از معابد تبت، آثار تزئینی حفاری شده از چین، لوح سنگی بودایی و سرامیک و یشم سبز آسیایی را خواهید دید؛ هم‌چنین آثاری هنری از سواحل اقیانوس آرام، خاورمیانه و آمریکای شمالی، در کنار مجموعه‌هایی از حکاکی‌ها، ماسک‌ها و آثار برنز آفریقایی در این موزه یافت می‌شود. این ویلای بزرگ در پارک زیبای ریتر (Rieter) واقع شده است، یک باغ خوش‌منظر انگلیسی با مسیرهای پیاده‌روی!

اخیرا معماران غرفه ای تابستانی برای این موزه احداث کرده اند که مصالح به کار رفته در آن بسیار سبک بوده و با بهره گیری از صنعت سازه های عمودی مقوایی، خرپاهای کربنی-فولادی سبک و پوشش های پلی کربنات شفاف بنا شده است.

بودجه ی این موزه توسط بخش ریاست جمهوری در شهر زوریخ اداره می شود. حدود صد نفر در این موزه مشغول به کار هستند.

تور هند

About seobartar

Check Also

بهترین بازارهای سن پترزبورگ را بشناسید

بازارهای سن پترزبورگ یکی از جاذبه‌های روسیه و سن پترزبورگ است. وجود بازارهای گوناگون محلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت © Copyright %year%, All Rights Reserved