Home / تور / عجیب ترین آداب و رسوم جهان(۴)
تور هند

عجیب ترین آداب و رسوم جهان(۴)

روز غازها در اسپانیا

یکی از معروفترین سنت هادر اسپانیا “روز غازها” است. در این روز تمام  بدن غازها را روغن می زنند و آن را در یک ارتفاعی بالاتر از سطح آب آویزان می کنند. مردان جوان برای اثبات قدرت و شهامت خود باید از روی قایق بپرند و این غازها را بگیرند بعد سر غاز را از بدن ان جدا می کنند این کار نشان دهنده این می باشد که انها امادگی زندگی مشترک را دارند.البته اکنون برای حفظ محیط زیست این کار کمتر انجام می شود.

فستیوالی برای مارها

این مراسم مذهبی در بعضی از معابد مناطق روستانشین ماهاراشتا در هندوستان برگزار می شود. مردم در حالی که مارهای زهرآگین را در بالای سر خود داخل گلدان ها قرار دادند و باخودشان حمل می کنند، می رقصند و آواز می خوانند و وارد معبد می شوند. بعد از نیایش و نماز، ترکیبی از زردچوبه و پودری قرمز رنگ به مارها می پاشند و به آنها شیر و عسل می دهند. سپس مارها را در محوطه معبد رها می کنند. با اینکه بیشتر این مارها زهراگین و سمی هستند اما تاکنون گزارشی از کشته شدن بر اثر نیش مار از این مراسم داده نشده است. شاید مردمشان شیوه برخورد با مارهای سمی را می دانند.

آداب خاکسپاری در برزیل و ونزوئلا

وقتی فردی از قبیله تانومانی (Tanomany) می میرد، بدن او را می سوزانند و استخوان ها و خاکسترش را در سوپی مخلوط می کنند  و آن را می خورند. ساکنین این قبیله معتقدند این کار باعث خرسندی روح کسی که فوت شده می شود.

 

نوشته عجیب ترین آداب و رسوم جهان(۴) اولین بار در آژانس مسافرتی دلتابان. پدیدار شد.

[

تور هند

About seobartar

Check Also

تور کیش اردیبهشت 98 هتل ایران

تور اردیبهشت کیش 98 با اقامت در هتل ایران میتوانیم حدس بزنیم که تصمیم دارید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *