Home / تور خارجی / سواحل کمتر شناخته شده منطقه کارائیب
تور هند

سواحل کمتر شناخته شده منطقه کارائیب

سواحل کمتر شناخته شده منطقه کارائیب

زمانی که فصل سرما در نیم کره های جنوبی و شمالی زمین آغاز می شود، گردشگران تمایل زیادی دارند تا تعطیلات و سفرهای خود را در مناطق استوایی با آب و هوای گرم و دلپذیر و سواحل زیبا با آرامش های خاص آن بگذرانند. یکی از نقاطی که سواحل بسیار زیبایی را در خود جای داده دریای کارائیب می باشد. علاوه بر سواحلی که در این دریا شناخته شده اند، به دلیل وجود جزایر کوچک بسیار در این منطقه همچنان سواحلی هستند که کمتر شناخته شده و هنوز بکر باقی مانده اند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا سواحل کمتر شناخته شده منطقه کارائیب را بیشتر بشناسیم.

ساحل بلوفیلدز | Bluefields Beach

مطالب مرتبط:
لذت و آرامش را در بهترین سواحل هند تجربه کنید
معرفی ۱۲ مورد از بهترین سواحل سیدنی
معرفی سواحل دیدنی کشور گرجستان

این ساحل شنی در جنوب غربی کشور جامائیکا قرار گرفته است. زمانی که قصد داشته باشید تا تعطیلات خود را در سواحل جامائیکا سپری کنید ۲ گزینه پیش روی شماست، یا می بایست در سواحل شنی در کنار صدها گردشگر دیگر اقامت کنید و یا هزینه بالایی را برای اقامتگاه های خصوصی پرداخت نمایید. اما بلو بی ویلاس (Blue Bay Villas) که در جنوب غربی جامائیکا قرار گرفته است تعداد گردشگران و مهمانان کمتری را در خود جای داده و برای افرادی که می خواهند تعطیلات خود را در محلی آرام و بدون هیاهو و سواحل کمتر شناخته شده و کنار درختان مانگرو سپری کنند یکی از بهترین مکان ها همین ساحل بلوفیلدز می باشد.

رندیووس بی | Rendezvous Bay

رندیووس بی یک خلیج کوچک در جنوب غربی یکی از جزایر آنتیگوا است. رویای هر مسافری برای رسیدن به یک ساحل دنج با شن های سفید رنگ که در یک خلیج کوچک و بی نظیر قرار گرفته است. برای رسیدن به این ساحل می بایست خودروی خود را پارک کرده و با حدود نیم ساعت پیاده روی و عبور از یک تپه به این ساحل خلوت و بی نظیر برسید.

ساحل لاساگس | La Sagesse Beach

ساحل لاساگس در جنوب شرقی جزیره گرانادا در دریای کارائیب قرار گرفته است. گرانادا دارای سواحلی زیبا و جذاب برای گذراندن تعطیلات به حساب می آید اما اغلب گردشگران برای اقامت خود سواحل مگزین (Magazine Beach) و سواحل گرند آنس (Grand Anse) را انتخاب می نمایند، در حالی که اگر به سمت سواحل لاساگس رفته و کمی از جاده اصلی فاصله بگیرید با یک محیط آرامش بخش و دنج و درختان نخل کشیده و شن های سفید رنگ روبه رو خواهید شد.

ساحل پارادایس | Paradise Beach

این ساحل در غرب جزیره ۱۱ کیلومتری کاریاکو (Carriacou) از جزایر گرانادا قرار گرفته است. این جزیره کمتر به عنوان یک منطقه شلوغ به شمار آمده و جزء سواحل کمتر شناخته شده دریای کارائیب به حساب آمده و حتی در آخر هفته و تعطیلات نیز نمی توانید افراد زیادی را در آن پیدا کنید. اما زمانی که در این ساحل قدم می زنید تعدادی کافه های کوچک و مغازه های صنایع دستی را خواهید یافت تا تنها نباشید. همچنین می توانید با کمک یک فرد محلی با قایق در آب های این ساحل به گشت و گذار پرداخته و از سکوت و آرامش این منطقه نهایت لذت را ببرید.

ساحل پلایا لا واکاما | Playa La Vacama

ساحل پلایا لا واکاما در شرق جمهوری دومنیکن قرار گرفته است. در گذشته اگر می خواستید در یکی از سواحل دومنیکن اقامت داشته و قدم بزنید حتما سواحل باوارو (Bavaro) در پونتا کانا (Punta Cana) را انتخاب می کردید، اما امروزه این سواحل به دلیل حضور گردشگران بسیار شلوغ و پر ازدحام شده است، بنابراین اگر می خواهید جایی دنج را انتخاب کنید می توانید با رفتن به ساحل پلایا لا واکاما از دیدن آب های فیروزه ای، درختان نارگیل و شن های سفید نهایت آرامش را داشته باشید.

ساحل مودجین |  Mudjin Beach

ساحل مودجین در میانه جزایر تورکس و کارکوس (Turks and Caicos) قرار گرفته است. اکثر گردشگرانی که به این مجمع الجزایر سفر می کنند خلیج گریس (Grace Bay) و یا جزیره گراند تورک (Grand Turk) را برای اقامت و یا پیاده روی انتخاب می نمایند. اما شما می توانید با حضور در ساحل مودجین که از سواحل کمتر شناخته شده درای کارائیب است، در شن های سفید رنگ آن قدم زده و از طبیعتی بکر لذت ببرید، جایی که به دراگون کی (Dragon Cay) که منطقه ای پر از صخره های مرجانی می باشد ختم می شود.

ساحل تینتامار | Tintamarre Beach

ساحل تینتامار در شمال شرقی جزیره سنت مارتین قرار گرفته است. برای رسیدن به این جزیره کوچک که به جزیره مسطح نیز معروف می باشد می بایست قایق سواری کوتاهی را از منطقه لوکس فرانسوی سنت مارتین داشته باشید. به دلیل اینکه دسترسی به این ساحل به راحتی نمی باشد بنابراین تعداد انگشت شماری گردشگر را می توانید در سایه های ساحل شنی و آب های کم عمق آن پیدا کنید. از بخش هایی از نقاط این جزیره کوچک می توان جزیره اصلی و عجایب آتشفشانی آن را نیز مشاهده کرد.

ساحل آندیکوری | Andicuri Beach

ساحل آندیکوری در شمال شرقی جزیره آروبا (Aruba) در کنار خلیجی به همین نام قرار گرفته است. آروبا یکی از جزایر کارائیب است که یا گردشگران عاشق آن هستند یا به آنجا نمی روند. ساحل آندیکوری در پارک ملی آریکوک (Arikok National Park) قرار گرفته و یکی از سواحل کمتر شناخته شده دریای کارائیب است که دنج و خلوت بوده و جایی است که بیابان به دریا می رسد و برای رسیدن به آن می بایست از این بیابان گذر نمایید.

لیتل کیمن | Little Cayman

لیتن کیمن یکی از جزایر کیمن از مستعمرات بریتانیا در دریای کارائیب می باشد که ۲۴۰ کیلومتر در جنوب کوبا و ۲۶۸ کیلومتری شمال جامائیکا قرار داشته و ۱۵۰ نفر جمعیت دارد. در این جزیره کوچک شما می توانید علاوه بر ساحل شنی و آب های کم عمق تعدادی مغازه غواصی ببینید و بدون مزاحمت قایق ها به غواصی در این منطقه بپردازید.

لیتل بی | Little Bay

لیتل بی در جنوب جزیره آنگویلا (Anguilla) قرار گرفته است. این ساحل کمتر شناخته شده به صورت مستقیم دسترسی نداشته و برای رفتن به آن جا می بایست یا از صخره های کنار ساحل پایین رفته و یا با قایق خود را به این نقطه دنج برسانید. این مکان یکی از بهترین نقاط برای گذراندن یک بعد از ظهر آفتابی با دوستان قدیمی است.

ساحل لوبلولی | Loblolly Bay Beach

ساحل لوبلولی در شمال جزیره زیبای آنگادا (Anegada) از مجمع الجزایر ویرجین بریتانیا (British Virgin Islands) قرار گرفته و با جزیره ویرجین گوردا (Virgin Gorda) حدود ۷۵ دقیقه فاصله دارد. این ساحل بهترین نقطه در این جزیره بوده و با شن های سفید، تخت خواب های معلق و چترهای آفتابی و همچنین ۱۵ متر فاصله تا اقیانوس یکی از زیباترین سواحل کمتر شناخته شده دریای کارائیب است. با اینکه چندین مرتبه این ساحل در لیست بهترین سواحل دنیا قرار گرفته اما تعداد گردشگران حاضر در آنجا انگشت شمار می باشند.

ساحل دایرکتورز | Directors Beach

این ساحل در جنوب جزیره کاراسائو (Caracao) قرار گرفته است. زمانی که وارد این ساحل می شوید متوجه خواهید شد که این ناحیه جزء مناطق کشف نشده جزیره کاراسائو می باشد. محلی فوق العاده برای غواصی در آب های فیروزه ای که می توانید در آن اسب های دریایی، اختاپوس ها، مار ماهی ها و سفره ماهی ها را مشاهده کنید. این ساحل در گذشته یک منطقه اختصاصی برای شرکت نفتی شل بوده و اطراف آن را صخره های سفید رنگ مرجانی فرا گرفته است.

ساحل بروئرز | Brewers Beach

این ساحل در شمال غرب جزیره تورتولا (Tortola) از مجمع الجزایر ویرجین بریتانیا (Britania Virgin Island) قرار گرفته است. این منطقه ناحیه بکر برای استراحت و گذراندن تعطیلات بوده و آب های آن نسبت به دیگر قسمت های جزیره شفاف تر می باشد. با توجه به نزدیکی رستوران ها و مکان های تفریحی به این ساحل در کنار خلوتی و بکر بودن آن می توان از این ساحل به عنوان یکی از دنج ترین سواحل نام برد.

ساحل نیسبت | Nisbet Beach

این ساحل در شمال جزیره نویس (Nevis) از مجمع الجزایر سنت کیتز و نویس (St Kitts and Nevis) قرار گرفته است. به دلیل کوه های سرسبزی که در جزیره سنت کیتز قرار داشته و همچنین آب های کم عمقی که برای شنا مناسب می باشد موجب شده این ساحل یکی از دنج ترین مناطق با منظره ای زیبا باشد که علاوه بر این در آن یک کافه و همچنین تخت های معلق برای استراحت نیز قرار گرفته اند.

ساحل پرنسس دایانا | Princess Diana Beach

ساحل پرنسس دایانا در جنوب جزیره باربودا (Barbuda) در آنتیگوا و باربودا (Antigua and Barbuda) قرار گرفته است. با اینکه در طوفان ایرما آسیب های فراوانی به این جزیره وارد شده و چهره ای ناخوشایند در سواحل آن به وجود آمد اما این بخش ها پاکسازی شده و با آب های فیروزه ای رنگ و شن های سفید خود یکی از بهترین سواحل کمتر شناخته شده دریای کارائیب  به شمار می رود. نام این منطقه از نام پرنسس انگلیسی برداشته شده که روزی این مکان را به عنوان یکی از سواحل مورد علاقه اش خوانده بود.

تور هند

About seobartar

Check Also

فستیوال‌های دبی

ایران مرکز ۳۰ فروردین, ۱۳۹۸ blog فستیوال‌های دبی یکی از جاذبه‌ای این شهر توریستی – …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *