Home / اخبار تور / سنگ هایی از فرهنگ گمشده هند
تور هند

سنگ هایی از فرهنگ گمشده هند

اخیراً سنگ هایی از فرهنگ گمشده هند کشف شده اند که مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته است و نشان از تاریخ غنی و تمدن این کشور دارند.

در ایالات ماهاراشترا کشور هند سنگ هایی از فرهنگ گمشده هند وجود دارد که بر روی آن ها نقش هایی از انسان ها و حیوانات حک شده اند، این نقوش عجیب که بسیار ماهرانه بر روی سنگ حک شده اند اطلاعات بسیاری در رابطه با تاریخ و گذشته کشور هند در اختیار مورخان قرار داده است. در میان نقش های حک شده بر روی این سنگ ها اشکال هندسی عجیبی وجود دارد که به گفته مورخان متعلق به موجودات غیر بومی در هند می باشند. 

اغلب این سنگ نگاشت ها بر روی تپه های سنگی و صاف قرار دارد برخی از این سنگ ها که پیش تر کشف شده اند توسط مردم محلی پرستش می شوند، اما تعداد قابل توجهی از آن ها به تازگی کشف شده اند.

به گفته مورخان و کارشناسان قدمت این سنگ نگاشت ها به حدود ۱۰۰ هزار سال پیش باز می گردد و از قدیمی ترین سنگ نگاشت های دنیا به شمار می آیند.

از بررسی طرح های حک شده بر روی سنگ ها می توان دریافت که مردمی که این طراحی ها را انجام داده اند شکارچی بوده و هیچگونه فعالیت کشاورزی و زراعی انجام نمی دادند.

همانطور که پیش تر اشاره کردیم بر روی این سنگ ها نقش هایی از حیوانات غیر بومی وجود دارد و سوالی که برای مورخان به وجود آمده این است که طراحان این سنگ ها چگونه از شکل و شمایل حیوانات بومی قاره آفریقا مطلع بوده اند! 

به طور کلی وجود این سنگ نگاشت ها نشان از وجود تمدنی بسیار کهن و گمشده می باشد که امروزه با بررسی و انجام تحقیقات گسترده می توان اطلاعاتی در رابطه با این تمدن گمشده کسب کرد.

اگر قصد سفر با تور هند را دارید می توانید از این سنگ های اسرار آمیز دیدن کنید.
امیدواریم این مقاله برای گردشگران تور هند و کاربران سایت لحظه آخر مفید واقع شود.


امتیاز
۵
از ۵ | از بین
۱۰۰
دهنده به امتیاز سنگ هایی از فرهنگ گمشده هند

نوشته سنگ هایی از فرهنگ گمشده هند اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

تور هند

About seobartar

Check Also

۱۰ پیشنهاد برای سفرهای یکروزه در ایام نوروز

نوشته ۱۰ پیشنهاد برای سفرهای یکروزه در ایام نوروز اولین بار در خبرهای تور|تور ارزان|تور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *