Home / اخبار الی گشت / جنگل دوهزار، جنگلی بکر در تنکابن
تور هند

جنگل دوهزار، جنگلی بکر در تنکابن

جنگل دوهزار در تنکابن

یکی از ویژگی های اصلی مناطق شمالی ایران، پوشش جنگلی و سرسبز آن است که محبوبیت خاصی را برای این نقطه به ارمغان آورده است. حتما تا به حال بارها اسم دو هزار را شنیده اید، جنگلی که چشم اندازهای خاصش در دیگر جنگل های شمالی کمتر دیده می شود. دو هزار اسم منطقه ای گردشگری در تنکابن شمال ایران است منطقه ای با آب و هوای معتدل کوهستانی که با مناظری از کوهستان و جنگل، طبیعت دوستان را شیفته خود کرده است. می خواهیم درباره جنگل دوهزار تنکابن حرف بزنیم، الی گشت را همراهی کنید.

مطالب مرتبط:
یک بار برای همیشه! معرفی کامل شهرهای شمالی ایران
بهترین مناطق شمال برای مسافرت
آدرس زیر را دنبال کنید، به بهشت رامسر می رسید!

تنکابن آب و هوای خنکی دارد و بدون شک یکی از خوش آب و هواترین مناطق این شهر جنگل دوهزار در بخش جنوبی شهر است. جنگل دوهزار جاذبه های زیادی را در خود جای داده به طوری که می توان آن را بهترین جاذبه شهر دانست پس اگر قصد سفر به این شهر سرسبز و زیبا را دارید پیشنهاد می کنیم برای درک بهتر طبیعت شهر، اول از همه راهی جنگل دوهزار شوید.

جنگل‏‌های انبوه منطقه دوهزار مملوء از درختان راش، ون، چنار و هیرکانی است که در هر فصلی از سال زیبایی های خاص خود را دارند. دره سرسبز دو هزار در جنوب تنکابن و در ارتفاعات البرز موقعیتی خاص را برای رشد گونه های طبیعی به وجود آورده است. اینجا با چشم اندازهای جذابش یکی از بهترین مقاصد طبیعت گردی ایران است و کوهنوردان و طبیعت گردان زیادی را به خود جذب می کند.

جنگل دوهزار تنکابن یکی از زیباترین جنگل های ایران است، جنگلی که باید تا فرصت هست از آن دیدن کرد. برای بازدید  از این جنگل نسبتا بکر بهتر است اواخر شهریور تا اوایل آذرماه را انتخاب کنید چون در این فصل رطوبت و دمای جنگل متعادل است و به راحتی می توان در میان طبیعتش قدم زد و به صدای پرندگان گوش سپرد. یا می توانید پیاده در میان طبیعت بکر جنگل گشت و گذار کنید و یا مسیر کوهنوردی را به سمت قله سیالان در پیش بگیرید. پیاده روی در جنگل یکی از بهترین راه های تماشای طبیعت و تماشای چشم اندازهای بکر اطراف است. اگر بخواهید این پیاده روی را به همراه تورهای گردشگری انجام دهید معمولا شروع پیاده روی از روستای عسل محله است که با توجه به قدرت بدنی و برنامه ای که برای سفر دارید می توانید پیاده روی های چند ساعته یا چند روزه را انتخاب کنید. نکته ای که باید رعایت کنید این است که هیچ وقت جنگل گردی را بدون راهنما شروع نکنید.

اگر خیال کوهنوردی به سمت سیالان را دارید بهتر است گروهی این کار را انجام دهید و با توجه به رطوبت هوا اگر فکر می کنید ممکن است در ارتفاعات مشکلات تنفسی برایتان اتفاق بیفتد بهتره که قید کوهنوردی را بزنید و فقط به پیاده روی در جنگل بسنده کنید! قله سیالان بلندترین قله تنکابن است و با ارتفاع ۴۲۵۰ متر کوهنوردان زیادی را به خود می کشاند به خصوص اینکه مسیر کوهنوردی یکی از کم نظیر ترین چشم اندازها را دارد. برای فتح قله این کوه باید ۵ ساعت کوهنوردی کنید و در این راه از میان کوه های جذاب و جنگل های زیبا بگذرید. کوهنوردی را هم می توانید از عسل محله شروع کنید این روستا آخرین نقطه ای است که می توانید با ماشین آن را طی کنید و بعد از آن کوهنوردی و پیاده نوردی شروع می شود و بعد از دو روز به قله سیالان می رسید. گاهی در ارتفاعات سروکله ی سگ های گله پیدا می شود که باید مراقب آن ها باشید و به گله نزدیک نشوید.

رودخانه دوهزار در کناره ی روستا جریان دارد و در ماه های گرم سال گردشگران زیادی در کنار آب رودخانه اوقات فراغت خود را می گذرانند. در سراسر جاده دو هزار حوضچه های پرورش ماهی به چشم می خورند که از آب رودخانه دو هزار برای پر شدن آن ها استفاده می شود. جاده ای باصفا در میان جنگل کشیده شده که عبور از آن شما را مهمان چشم اندازهایی بدیل و زیبا می کند. این جنگل در فصل پاییز هم چشم نواز و دیدنی ست؛ برگ درختان به قرمز، زرد و نارنجی تغییر رنگ داده اند و چشم اندازهای بی بدیلی از تابلوی طبیعت را به نمایش گذاشته اند. جنگل در دریاسر تمام می شود و در اینجا چشم اندازهای جنگلی جای خود را به دشتی وسیع می دهند که با کوه ها، چشمه ها و رودخانه ها به جایی دیدنی تبدیل شده است. اگر قصد اقامت در این منطقه را دارید می توانید ویلاهایی که در کنار جاده و جنگل هستند را کرایه کنید.

در بازدید از جنگل دوهزار حتما فرهنگ طبیعت گردی را رعایت کنید تا به این جنگل زیبا و چشم اندازهایش آسیبی وارد نشود. از نکات مهمی که برای حفظ آثار طبیعی باید انجام دهید این است که در زیر درختان آتش روشن نکنید، شاخ و برگ درختان را قطع نکنید و زباله ها را در جنگل نریزید. برای اینکه از تهران به دیدن این جنگل بروید باید از جاده چالوس راهی تنکابن شوید، تنکابن در فاصله ۲۷۵ کیلومتری تهران قرار دارد.

تور هند

About seobartar

Check Also

تور ارزان کیش اردیبهشت ۹۸ هتل پارمیس

جزیره کیش، مقصدی فوق‌العاده برای سفر یکی از بهترین اتفاقاتی که می‌توان در طول زندگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *