Home / آمریکا / تصاویر هولناک شهری که در یک آن یخ زد!

تصاویر هولناک شهری که در یک آن یخ زد!

در ۱۶ ژانویه سال ۲۰۰۴ میلادی، درجه حرارت دما در این دهکده به -۴۲ درجه رسید و همزمان طوفانی با سرعت ۱۴۰ کیلومتر برساعت در این منطقه رخ داد. این طوفان و دمای پائین، موجب شد تا دمای احساس شده به منفی ۷۴ درجه سانتی گراد برسد و دهکده به طور کامل یخ بزند!!

آب و هوای عجیب و غریب کوهستان واشینگتن، به خاطر موقعیت جغرافیایی خاص آن است. این کوه در مسیر بادهای دائمی که از اقیانوس اطلس به سمت جنوب می روند، قرار دارد. ترکیب این بادها و بادهای شدید محلی، آب و هوایی سخت و دشوار را ایجاد می کند. در ماه های زمستان، به علت تفاوت نسبی درجه حرارت هوا بین شمال شرقی و اقیانوس اطلس، یک سیستم کم فشار در امتداد خط ساحلی توسعه می یابد که بادهای سهمگین کوهستان را ایجاد می کنند.

برای نزدیک به ۶۲ سال، رکورد سریع ترین تند بادی که بر روی کره زمین رخ داده، در اختیار شهر یخ زده بود. درسال ۱۹۳۴ سرعت ۲۳۱ مایل در ساعت در این منطقه ثبت شد. این رکورد در سال ۱۹۹۶ شکسته شد. یعنی هنگامی که جزیره باروو در استرالیا بادی با سرعت ۲۵۳ مایل بر ساعت را تجربه کرد. دهکده کوه واشینگتن در سال ۱۹۳۲ برای انجام مطالعات و حفاظت از رصدخانه منطقه احداث شد.

About seobartar

Check Also

«کلیسای جامعه مسیح»، بنایی باشکوه در اکوادور که از طلا ساخته شده!

کلیسای جامعه مسیح | Church of La Compañía de Jesús کیتو، پایتخت کشور اکوادور مملو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت © Copyright %year%, All Rights Reserved