Home / اخبار ایران / برگزاری جشنواره شهر شاد شکلاتی برای اولین بار
تور هند

برگزاری جشنواره شهر شاد شکلاتی برای اولین بار

جشنواره شهر شاد شکلاتی پاییز امسال در مشهد

نرگس شالچیان معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری مشهد در خصوص برنامه هایی جهت معرفی جاذبه های گردشگری مشهد و به نقل از ایسنا اعلام کرد: گردشگری کودک و یا اولین جشنواره شهر شاد شکلاتی را در مشهد برگزار خواهیم کرد که برنامه ریزی های آن انجام شده است، ابتدا قرار بر این بود این رویداد در شهریورماه رخ دهد، اما چون در این ماه زیاد مناسبت داریم و مشهد میزبان زائران زیادی می باشد، این رویداد را در پاییز ۹۷ و بعد از ماه محرم و صفر برگزار خواهیم کرد در ادامه با الی گشت همراه باشید تا در خصوص جشنواره شهر شاد شکلاتی و سایر  رویداد های گردشگری در این شهر، از زبان معاون گردشگری شهرداری مطلع شویم.

مطالب مرتبط:
سفری به دنیای خوش عطر و طعم شکلات سوئیسی
خوشمزه ترین شکلات های دنیا!+ تصویر
اگر شکلات دوست دارید به این تپه ها بروید!

ایشان نیز در ادامه افزود: اقداماتی انجام شده تا ما یک آلبوم کامل از هر آنچه که در مشهد در حوزه گردشگری موجود است را داشته باشیم هستیم و به کمک این ظرفیت های لیست شده، می توانیم برنامه هایی مثل جشنواره شهر شاد شکلاتی را آماده اجرا داشته و تورهایی در جهت سرمایه گذاری تعریف کنیم. طبیعتا بخشی از اهداف ما، به اجرای رویدادها مربوط می شود. همه ما می دانیم که مشهد یک مقصد گردشگری مهم در ایران محسوب می گردد، اما با برنامه ریزی فعالیت های جدید موجب می گردد افراد این مقصد را به سایرین توصیه کنند و خاطرات خوش و تجربیات سفر را با دیگران به اشتراک بگذارند، بر همین اساس سعی کردیم رویدادها را در جهت معرفی و تقویت ظرفیت ها باشد.

شالچیان در خصوص برنامه های اجرا شده در این خصوص نیز اعلام کرد:

در نوروز گذشته، خیابان غذا را افتتاح کردیم که رویداد بسیار خوبی بود و بازتاب مطلوبی را نیز به همراه داشت. از این تجربه پژوهش خوبی حاصل شد و کسانی که بازدید می‌کردند، رضایت مندی نسبتا مطلوبی داشتند و چون همزمان با نوروز بود، تعدادی از گردشگران خارجی که به ایران سفر کرده بودند، در صفحات مجازی خود توضیحاتی داده بودند و برایشان جالب بود که مفهومی به نام خیابان غذا چه معانی فرهنگی را داراست و چگونه مراسم، آیین‌ها و برنامه‌های ما در دل این رویداد و به این بهانه که در دنیا مشترک است، به خوبی معرفی شده است. یکی دیگر از این دست اقدامات، به مناسبت روز صنایع دستی، فراخوانی منتشر کردیم تا سوغات هویتی مشهد را شناسایی کنیم و خوشبختانه استقبال خوبی هم به دنبال داشت و همچنین این بازتاب موجب شد تا ما امیدوار باشیم تا بتوانیم یک سوغات واحد و مشخص به نام سوغات خاص مشهد را معرفی کنیم.

معاون گردشگری و زیارت سازمان فرهنگی ـ اجتماعی شهرداری مشهد ادامه داد: زمان هایی که مشهد میزبان زائران زیادی است، کمتر امکان خدمت رسانی مطلوب را داریم، به این خاطر، بهتر است فعالیت هایی را مثل جشنواره شهر شاد شکلاتی تعریف کنیم تا در زمان هایی که مسافری کمتری به مشهد می آید، بتوانیم گردشگران را به مشهد دعوت کنیم. ایشان نیز اعلام کردند که «آخر هفته های زیارت و گردشگری» را از ابتدای مهرماه در مشهد برگزار خواهیم کرد.

تور هند

About seobartar

Check Also

بهترین روستاهای گردشگری ایران که حتما باید به آن ها سفر کنید!

معرفی بهترین روستاهای گردشگری ایران روستاگردی یکی از انواع سفرهایی است که در بین عموم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *