Home / اروپا / اجساد ۲۳۰۰ ساله ای که هنوز هم زنده هستند! + تصویر
تور هند

اجساد ۲۳۰۰ ساله ای که هنوز هم زنده هستند! + تصویر

اجساد باتلاقی اروپایی

چندی پیش در اروپا اجسادی پیدا در بالتلاق های بخش شمالی قاره پیدا شدند که حضورشان در آن باتلاق و شکل مومیایی شدنشان بسیار عجیب است و سوالات بسیار زیادی را در اذهان به وجود می آورد. یکی از جسدهایی که در این باتلاق پیدا شده و معروف هم هست، جسد مردی دانمارکی به نام تولوند دانمارکی یا آقای دانیش تولوند است. اما نکته ی جالبی که درباره ی این اجساد باتلاقی اروپایی وجود دارد این است که این اجساد گویی زنده هستند و نمرده اند! اگر می خواهید راز این اجساد را کشف کنید، در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر راز این اجساد باتلاقی اروپایی را کشف کنیم.

مطالب مرتبط:
تصاویری هولناک از مومیایی هایی که زنده به گور شده اند! ۱۸+
تنها موزه ای در جهان که سر بریده انسان را به نمایش می گذارد! + تصاویر
اسکلت ۷۵۰۰ ساله ای که راز سالم ماندش هنوز کشف نشده! + تصویر

در باتلاق های بخش شمال اروپا، اجساد باستانی کشف شده اند که در نگاه اول می توان فهمید که چندین قرن قدمت دارند. بگذارید زاویه ی دیدمان را کمی عوض کنیم؛ جسدهای زیادی در باتلاق های شمال اروپا یافت شده اند که عمری به اندازه ی چندین قرن دارند و موضوع عجیب برای ما پیدا شدنشان نیست بلکه این مسئله است که این اجساد چگونه و چرا مرده اند و چرا در باتلاق هستند، دقیقا این موضوعات است که این اجساد را بیش از پیش مرموز کرده و مرگ آن ها را هنوز در هاله ای از ابهام قرار داده است.

در این اجساد چیزی که بیشتر از همه چیز خودنمایی می کند، سالم ماندن لباس، پوست بدن، ناخن ها، موها و حتی محتویات معده و حالات صورت این اجساد پس از گذشت قرن ها است.

برای کارشناسان بسیار عجیب است و باعث شده است که آن ها، رویکرد بی سابقه و جدیدی را نسبت به زندگی اجداد باستانی بشر در بخش های اروپایی پیدا کنند و با نگاهی متفاوت به بررسی آنان بپردازند. کارشناسان در بررسی این جسد، به نشانه های زیادی از مرگ ترسناک و غیرعادی این اجساد خبر می دهند.

برای مثال یکی از اجسادی که بسیار معروف شده است، جسد مردی که به آن تولوند دانمارکی (Danish Tollund) نام گذاری شده است، یکی از این اجساد است که او را در حال یپیدا کردند که با طنابی به دور گردن به خاک سپرده شده بوده است.

کارشناسان بررسی کرده اند که چشم ها و دهان این مرد به طور عمدی بسته بوده، به طوری که کارشناسان بر این باورند ممکن است او را قربانی کرده باشند و بعد به این صورت او را دفن کرده باشند. تولوند دانمارکی در واقع جسد مردی است که ۲۳۰۰ سال پیش جانش را از دست داده بود و در باتلاقی در نزدیکی معدن زغال سنگ تولوند دانمارک بیرون کشیده شده است.

پس از این که این جسد عجیب که گویی زنده است و به خواب رفته است از باتلاق بیرون کشیده شد، بلافاصله به پزشکی قانونی منتقل شد و گزارش‌ هایی از آن در رسانه ها و محافل منتشر شد که همه را شوکه کرد. همه در ابتدا فکر می کردند که تولوند دانمارکی یک اعدامی بوده است و پس از اجرای مراسم اعدام او را به باتلاق انداخته بوده اند و دلیلش هم این است که این مرد و جسدش، طناب و ریسمانی بر گردن داشتند اما همانطور که می دانید، بعدها به شکل کاملا صریحی مشخص شد که او نه تنها حلق آویز نشده بوده است بلکه، بدون شک او یک قربانی آیینی آن هم از نوع انسانی اش بوده است.

علت علمی که جسد این مرد در باتلاق متلاشی نشده بوده است در واقع این است که به علت نبود اکسیژن در باتلاق از تجزیه و تخریب بدن این مرد جلوگیری شده بوده است و او هر شکلی که به اعماق باتلاق رسیده بوده است، همانطور از قرن ها پیش تا به الان مانده است.

با انجام آزمایش کربن ۱۴، مرگ این مرد در حدود سه قرن پیش از میلاد مسیح تعیین شده است. این مرد بیچاره و البته مشهور تولوندی به گفته ی کارشناسان در حدود ۴۰ سال سن و ۱۶۱ سانتی متر نیز قد دارد که البته با توجه شاخص قدی و ژنتیکی برای آن ناحیه بسیار کوتاه به نظر می‌ رسد.

این مرد لباسی از پشم گوسفند بر تن دارد و موهای سرش کاملا کوتاه و بدنش نیمه برهنه بوده است. از روی حالات ظاهری این مرد می توان به اطلاعات مختلف و گوناکونی دست پیدا کرد. به طور مثال از روی ته ریش کم پشتی که داشت مشخص شد که او در روز مرگ صورت خود را نتراشیده بوده است و آخرین غذایش هم نیز نوعی فرنی بوده است که از شیر و دانه ‌های جو و برخی از غلات دیگر بوده است که به آسانی هم به دست نمی آمده است.

به نظر می ‌رسد که این غذا را برای قربانی‌ های آیینی خاص تدارک می‌ دیده اند. گفتیم که در معده ی این مرد هر چه خورده بود، هنوز هم وجود دارد. در دستگاه هاضمه ی او اثری از گوشت دیده نشده است و به صورت قطعی تا ۱۲ ساعت پیش از مرگ نیز چیزی نخورده بوده است. پس از بیرون آوردن این مرد از باتلاق بدن او تحلیل رفت.

امروزه سر او را در محفظه ‌ای قرار داده ‌اند که به ماکتی از بدنش وصل است که در موزه موسگارد دانمارک به عموم نمایش داده می‌ شود. تخمین زده می ود که او به دوره ی عصر آهن پیش از دوران رومی ها تعلق دارد که از دوره‌ های تاریخی شمال اروپا است.

بر اساس تاریخ می توانیم بگوییم که در این دوره تاثیرات فرهنگ سلتی بر اهالی اسکاندیناوی قابل پیگیری است و در قرن ۱ پیش از میلاد با تاثیرات گسترده فرهنگ رومی به پایان می ‌رسد. حدود ۱۲ سال پیش از کشف این جسد در همان باتلاق جسد نیمه متلاشی شده ی زنی موسوم به بانوی الینگ کشف شد. او در ۶۰ متری مرد تولوند قرار گرفته بود.

او نیز مانند مرد تولوندی قربانی بود که پیش از فرستادنش به باتلاق نیز او را خفه کرده بوده اند. با این حال آن قدر جسد این زن متلاشی شده بود که اگر مدل موهای این زن مشخص نبود، در واقع می توانیم بگوییم که تشخیص جنسیت او بسیار سخت و حتی شاید غیر ممکن بود.

تور هند

About seobartar

Check Also

تور ارزان کیش اردیبهشت ۹۸ هتل پارمیس

جزیره کیش، مقصدی فوق‌العاده برای سفر یکی از بهترین اتفاقاتی که می‌توان در طول زندگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *