Home / تور خارجی / گم شدن در رنگ های دهکده فرهنگی گامچون (کره جنوبی)
تور هند

گم شدن در رنگ های دهکده فرهنگی گامچون (کره جنوبی)

دهکده فرهنگی گامچون در کره جنوبی | Gamcheon Culture Village

تجربه نشان می دهد که هیچ کشوری نمی تواند مانند کره ای ها دهکده فرهنگی بسازد. اشتیاق بی پایان آن ها در تبدیل کردن محله های فقیرنشین به جاذبه های فوق العاده دیدنی تحسین برانگیز است. دهکده فرهنگی گامچون نمونه خوبی از چنین آزمایشی است. دهکده فرهنگی گامچون در شهر ساحلی کره جنوبی به نام بوسان واقع شده است. این شهر ترکیب جالبی از زیبایی و آشفتگی است که در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. شهر در کنار کوهی ساخته شده است. البته این دهکده تماشایی که خانه های آن به ردیف و مرتب و پلکانی ساخته شده اند تنها به خاطر ظاهر رنگارنگش دیدنی نیست بلکه تاریخی غنی را پشت سر گذاشته است. در ادامه با الی گشت همراه شوید تا به دل رنگ های دهکده فرهنگی گامچون سفر کنیم.

تاریخ گامچون

مطالب مرتبط:
قلعه هواسونگ کره جنوبی، دژی که از معماری کره ای پیروی نمی کند!
توجه! ممکن است با دیدن این فیلم به کره جنوبی بروید…
۱۱ مورد از جاذبه های جزیره جیجو در کره جنوبی

گامچون قبل از تبدیل شدن به این شاهکار زیبا تنها تپه ای مختص زاغه نشینان بود و گروهی از جامعه افراد Taegeukdo در آن زندگی می کردند. این افراد معتقدند که باید برای پیشرفت و کامیابی دیگران تلاش کرد، ایده ای که با وجود تمام تغییرات صورت گرفته هنوز در روح شهر دیده می شود و شاید دلیلی باشد برای این آن ها خانه های خود را ردیفی ساخته اند، به گونه ای که هیچ خانه ای چشم انداز خانه دیگر را کور نکرده است. دهکده فرهنگی گامچون در روزهای سخت جنگ کره نیز محلی برای پناهجویان آواره بوده است.

می توان گفت هنر این روستا را نجات داده است. ظاهر سرزنده و نمایی شبیه به دنیای آلیس در سرزمین عجایب دهکده فرهنگی گامچون ، نتیجه برنامه زیباسازی دولت است که در سال ۲۰۰۹ آغاز شده است. کارهای هنری جالب و متفاوت، دیوارنماهایی خلاقانه که در کوچه ها کشیده شده اند، تبدیل خانه های خالی به کافی شاپ های زیبا و انتخاب رنگ های شاد و نقاشی های جذاب بر روی تمام خانه های شهر از جمله این اقدامات است.

بازدید از دهکده به همراه شانس بردن جایزه

در بازدید از شهر پیاده روهای کارت پستالی زیادی را طی خواهید کردد. پیشنهاد ما این است که به جای بیهوده گشتن و گم شدن در خیابان ها راهنمای نقشه KRW 2000 را از مرکز اطلاعات خریداری کنید. این راهنما نه تنها تمام گوشه و کنار شهر را به شما معرفی می کند بلکه دنبال کردن آن به یک ماجراجویی کوچک هم ختم می شود.

به مرکز اطلاعات و گردشگری Haneul Maru بروید و که تنها چند متر از ایستگاه اتوبوس ورودی روستا فاصله دارد. در اینجا می توانید یک نقشه را به قیمت ₩ ۲،۰۰۰  یا ۱٫۷۵ دلار خریداری کنید که به شما مسیرهای مناسب را برای دیدن جاذبه های  دهکده فرهنگی گامچون معرفی می کند.  در هشت مورد از جاذبه های تعیین شده، از جمله گالری ها، کافه ها و فروشگاه های هنری، شما می توانید تمبرهای روی نقشه را جمع آوری کنید. پس از گرفتن تمام تمبرها، می توانید به مرکز اطلاعات و گردشگری برگردید و جایزه خود را از آن ها دریافت کنید.

البته تجربه نشان داده که بسیاری از گردشگران مسیر گردش و مسابقه را با شور و هیجان زیاد آغاز می کنند و اولین تمبرها را به آسانی پیدا می کنند اما در ادامه کم کم انرژی ها تحلیل می رود و دیدنی های با مزه و رنگ ها حواس گردشگران را پرت خواهد کرد. در واقع کوچه و پس کوچه های رنگارنگ دهکده فرهنگی گامچون حسابی شما را مجذوب خود می کند.

گم شدن در کوچه و پس کوچه های دهکده

در حالی که نقشه کامل شهر را در دست دارید و می توانید مستقیما به دیدنی های محبوب شهر بروید اما اگم شدن در این کوچه و پس کوچه ها یکی از بهترین راه های لذت بردن از سفر به دهکده فرهنگی گامچون است. کوچه های پر پیچ و خک که هنوز بیشتر آن ها کاملا مسکونی است و گشتن در آن ها می تواند به شما کمک کند تا با زندگی  مردم محلی منطقه آشنا شوید. البته لازم است دقت داشته باشید که در حین این گشت زدن ها به حریم شخصی و خصوصی آن ها احترام بگذارید. قبل از عکس گرفتن از آن ها اجازه بگیرید و سعی کنید حس کنجکاوی شما بیش از حد و آزار دهنده نباشد.

هنر خیابانی

دهکده فرهنگی گامچون، در گذشته ای نه چندان محلی ویران شده بود که جنگ زده ها و آوارگان جنگ کره در آن زندگی می کردند.  در سال ۲۰۰۹، زمانی که وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری دولت، ابتکار عمل را برای تبدیل منطقه به یک جامعه خلاقانه، به دست گرفت، تبدیل به یکی از مراکز گردشگری شهر بوسان شد. شعار آن ها برای تغییر این بود: رویای ماچوپیچو در بوسان! نقاشان و مجسمه سازان آثار هنری خود را در خیابان ها، خانه ها و مناطق تجاری و اداری شهر گامچون نصب کردند. امروزه گروه های گردشگری زیادی برای تماشای زیباترین هنرهای خیابانی کشور کره به این جا می آیند.

برای این شهر عنواین زیادی انتخاب کرده اند که از جمله آن ها می توان به سنتورینی بوسان، ماچوپیچوی کره و فاولا بوسان اشاره کرد. اگرچه با احترام برای کسانی که چنین اسامی را انتخاب کرده اند، با توجه به تلاش زیادی که اهالی دهکده برای پیشرفت آن انجام می دهند به نظر می رسد بهترین نام همان دهکده فرهنگی گامچون باشد تا همیشه نام آن یاد آور کاملی از مشخصه ها، رنگ ها و جادویی باشد که سراسر دهکده را فرا گرفته است.

البته فراموش نکنید که در حین گشتنتان حتما غذاهای خیابانی و اسنک های معرف بوسان را نیز امتحان کنید. یکی از مشهورترین آن ها ssiathotteok است، یک نوع شیرینی سرخ شده که درون آن با شکر، عسل، مغز و تخم آفتابگردان پر می شود. در کوچه ها کافه های زیادی وجود دارد که انواع غذاها را سرو می کنند و شما احتمالا به خوردن یکی از آن ها قانع نخواهید شد.

راه دسترسی: خطر یک مترو بوسان، ایستگاه Toseong Station، خروجی شماره ۶٫

اتوبوس محلی خط ۱-۱، سوئگو ۲ یا سوئگو ۲-۲ ایستگاه اتوبوس مدرسه ابتدایی گامچون.

منبع: theculturetrip.com

تور هند

About seobartar

Check Also

تور کیش نوروز هتل آریان

یکی از مهم‌ترین اتفاقات در زندگی هر کسی، گردش و سفر کردن است که خصوصا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت © Copyright %year%, All Rights Reserved