Home / تور خارجی / کلیسای جامع تثلیث تفلیس
تور هند

کلیسای جامع تثلیث تفلیس

تفلیس از جمله شهرهای توریستی گرجستان به‌حساب می‌آید و هرساله هزاران گردشگر از اقصی نقاط جهان را به سمت خود می‌کشاند. در کنار جاذبه‌های گردشگری در این شهر تاریخ غنی قرار گرفته است که بسیاری از معماری‌های به‌کار رفته در تفلیس الهام گرفته از اروپای قدیم است. یکی از بناهای تاریخی و مذهبی تفلیس کلیسای جامع تثلیث است که توجه علاقه‌مندان زیادی را در تور تفلیس به‌خود جذب می‌کند.

بیش‌تر مردم گرجستان از پیروان ارتدکس هستند و به‌همین دلیل توجه ویژه‌ای به کلیسای جامع تفلیس دارند. این کلیسا به‌عنوان بزرگ‌ترین کلیسای ارتدکس جهان شناخته می‌شود و با احتساب صلیب بالای گنبد ارتفاعش به ۸۷ متر می‌رسد. شایان ذکر است که برای ساخت کلیسای تثلیث از سبک‌های معماری سنتی و مدرنیزه استفاده شده است.

این سازه‌ی مذهبی دارای قسمت‌های مختلفی می‌باشد که از برج ناقوس، اقامتگاه اسفق، صومعه، مرکز آموزش علوم دینی، اقامت‌گاه‌هایی برای برای خدمه و مکان‌های فرهنگی همچون کتاب‌خانه می‌توان اشاره کرد. نمای بیرونی آن نیز جلوه‌ی خاصی را در شهر تفلیس ایجاد کرده است، درونش نیز سنگ مرمر سفید و دیواره‌هایش با انواع تابلوهای نقاشی تزئین شده است. توصیه می‌شود که در تور گرجستان بازدید از این کلیسا را در برنامه‌های سفر خود قرار دهید.

نوشته کلیسای جامع تثلیث تفلیس اولین بار در سالیان سفر. پدیدار شد.

نوشته کلیسای جامع تثلیث تفلیس اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

تور هند

About seobartar

Check Also

مدرسه ضیائیه یا زندان اسکندر یزد

یزد شهری پر از آثار تاریخی و نفیس است که از دوره های مختلف بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت © Copyright %year%, All Rights Reserved