Home / اخبار ایران / کشف یک محوطه تاریخی مربوط به هزاره پنجم قبل از میلاد در بوشهر
تور هند

کشف یک محوطه تاریخی مربوط به هزاره پنجم قبل از میلاد در بوشهر

آثار تاریخی که مردم محلی از سطح این تپه ها کشف کرده اند، شامل ظروف سفالی نخودی رنگ با نقوش هندسی به رنگ های قهوه ای، سبز تیره و سیاه هستند که نمونه هایی همچون آن ها در چهار روستای شهرستان گناوه و تل سوز، تل قاشی و روستایی به نام خلیفه ای در شهرستان دشتستان یافت شده است. این آثار با دوره باکون در استان فارس همزمان هستند. بومیان این منطقه همچنین، ابزارهای سنگی و یکسری استخوان را هم در این مجاورت این مکان کشف کرده اند.

امیرزاده در این رابطه افزود: «در این منطقه، تپه های بزرگی با ارتفاع ۵ الی ۶ متر از سطح زمین وجود دارند که به سادگی از زمین های اطراف تشخیص داده می شوند. این تپه ها دارای لایه های تاریخی و فرهنگی ارزشمندی هستند که باید مورد مطالعه قرار گیرند.»

وی خاطر نشان کرد: «با توجه به یافته های محلیان این منطقه، می توان حدس زد که این محوطه مربوط به هزاره پنجم قبل از میلاد باشد. کاوش ها و مطالعات کارشناسی که در این مکان صورت خواهد گرفت، از رمز و راز های آن پرده خواهد برداشت.»

امیدواریم که سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و دیگر مسئولین امر، در حفاظت از تمامی گنجینه های ارزشمند کشور و آشکار کردن رمز و رازهای آن ها نهایت همت و تلاش خود را مبذول دارند.

تور هند

About seobartar

Check Also

معرفی فرودگاه مالاگا اسپانیا

 ایستگاه اتوبوس: دقیقا در زیرزمین فرودگاه ایستگاه اتوبوس واقع گردیده که از قسمت ورودی ایستگاه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت © Copyright %year%, All Rights Reserved