Home / تور خارجی / معبدی که به تاریخ پیوست
تور هند

معبدی که به تاریخ پیوست

سوریه یکی از کشورهای جنوب غربی آسیا می باشد که سواحل شرقی دریای مدیترانه را شامل می شود و جاذبه های تاریخی ارزشمندی را در خود جای داده است. یکی از مهم ترین این جاذبه ها معبدی که به تاریخ پیوست می باشد.


این معبد، معبد تاریخی بل می باشد که قدمتی دو هزار ساله دارد و در بخش شرقی استان حمص، در شهر تدمر و منطقه پالمیرا قرار دارد. پالمیرا از مکان های توریستی سوریه به حساب می آمد که گردشگران تور سوریه مسحور دیدنی های موجود در آن می شدند. معبد بل در زمره بزرگترین مکان های تاریخی سوریه می باشد که نزد مردم بومی محبوبیت زیادی داشته و همچنین تعداد زیادی از گردشگران تور سوریه در طول سال های قبل از آن بازدید کردند. لازم به ذکر است که بگوییم نام دیگر این معبد “معبد بعل” می باشد.

در حدود ۲۰۰۰ سال پیش مردم بومی شهر زیبای پالمیرا تصمیم به ساخت معبدی برای خدای بعل گرفتند و سرانجام نیز این تصمیم را عملی کردند و با سبک رومی این بنا را ساختند که معماری رومی کاملا در آن مشهود می باشد. یک نکته جالب که در رابطه با این معبد وجود دارد این است که تمامی بودجه ی مالی ساخت آن توسط امپراتوری روم تامین گشته است.

چند سالی است که گروه تروریستی داعش در کشور سوریه رخنه کرده و به جرم و جنایت و کشتار مسلمانان می پردازند. در سال های اخیر نیز اخباری مبنی بر تخریب این بنای ارزشمند به گوش می رسد و طبق تصاویری که منتشر گشته گویا معبد بل به طور کامل ویران گشته و تبدیل به معبدی که به تاریخ پیوست شد. طی جنگ هایی که در طول سالیان دراز این کشور متحمل گشت، بخش های اعظمی از معبد بعل مورد آسیب قرار گرفته بود که نهایتا گروه داعش هیچ آثاری از آن باقی نگذاشت. 


امتیاز
۵
از ۵ | از بین
۱۰۰
دهنده به امتیاز معبدی که به تاریخ پیوست

نوشته معبدی که به تاریخ پیوست اولین بار در تور مالزی- قیمت تور مالزی|تور ارزان مالزی. پدیدار شد.

تور هند

About seobartar

Check Also

مدرسه ضیائیه یا زندان اسکندر یزد

یزد شهری پر از آثار تاریخی و نفیس است که از دوره های مختلف بر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

طراحی سایت © Copyright %year%, All Rights Reserved